XC9258A28CMR-G
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
XC9258A28CMR-G
  • 1
Output Current : 1 A
Product Category : Switching Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Input Voltage MAX : 5.5 V
Package / Case : SOT-25-5
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Output Voltage : 2.8 V
Packaging : Reel
Input Voltage MIN : 2.5 V
Switching Frequency : 1.2 MHz